Україна взяла участь у спільних з Молдовою навчаннях

З 29 вересня по 2 жовтня на міжнародному пункті пропуску Мамалига-Крива українсько-молдовського кордону відбулися спільні практичні навчання з виявлення радіоактивних матеріалів, що перебувають у незаконному обігу.

Навчання були проведені за участю Державної інспекції ядерного регулювання України і Національного Агентства регулювання радіаційної та ядерної діяльності Республіки Молдова за сприяння Місії Євросоюзу з прикордонної допомоги Україні та Республіці Молдова (Місія UEBAM).

За інформацією Держатомрегулювання, навчання мало на меті вдосконалення практичних навичок та технічних можливостей прикордонних структур при оперативному реагуванні на незаконний обіг радіоактивних матеріалів, перевірки ефективності діючих процедур, включаючи міжвідомчі, обмін інформацією, міжнародне співробітництво на українсько-молдовському кордоні.

За результатами відпрацювань, професійна підготовка українських та молдовських фахівців, технічне оснащення і організація взаємодії були високо оцінені експертами Місії EUBAM.

За повідомленням Держатомрегулювання