Помер визначний атомник Володимир Коровкін

15 жовтня у віці 90 років помер заслужений енергетик України, засновник і колишній генеральний директор Рівненської АЕС Володимир Коровкін.
 
 
“Не стало Володимира Коровкіна – людини, котра зробила значний внесок у розвиток міста, в якому жила. З першого кубометру бетону збудував не тільки атомну станцію, а й місто-супутник, подарував батьківщину не одному поколінню. Його ще довго з теплотою згадуватимуть не лише рідні та близькі, але й колеги, друзі – усі, ті, для кого Володимир Олександрович був наставником та кому подавав гідний приклад”, – повідомила пресслужба Державного науково-технічного центру з ядерної та радіаційної безпеки.

Володимир Коровкін народився 25 лютого 1930 року в с. Лужки Палехвського району Івановської області Росії. за освітою інженер-теплоенергетик (Івановський енергетичний інститут). З 1952 по 1973 року працював інженером на різних ТЕЦ у Сибіру. У 1973 році очолив Західноукраїнську (нині Рівненську) АЕС, керував її спорудженням, був директором і генеральним директором до 2002 року. Після виходу на пенсію з посади заступника генерального директора з капітального будівництва НАЕК “Енергоатом” Володимир Коровкін чотири роки (20062010) працював міським головою міста-супутника РАЕС Кузнецовська (нині Вараш).
Нагороджений 14 орденами, медалями й відзнаками СРСР, України, Росії та Франції. 
 
“Нинішньому поколінню атомників хочу сказати, що працівник атомної галузі – це найбільша відповідальність, і я радий, що традиції, закладені поколінням першопрохідців, підтримуються і розвиваються”, нагадують у ДНТЦ ЯРБ слова сказані Коровкіни в одном уз його численних інтерв’ю.
 
За матеріалами пресслужби ДНТЦ ЯРБ.