У зоні відчуження браконьєр убив тварину з Червоної книги

14 жовтня в Чорнобильській відчуження наряд прикордонників і поліції затримав чоловіка з рушницею. Виявилося, він убив лося, полювання на якого заборонене.

Більше того – чоловік перебував у прикордонній території без документів, що посвідчують особу, та проник у зону відчуження нелегально.

Спільний наряд прикордонної служби відділу “Іванків” Житомирського загону та співробітників Національної поліції патрулював акваторію на човні, коли побачив на береговій відмілині в межах Чорнобильської зони невідому людину.

Правоохоронці з’ясували, що 47-річний чоловік мешкає в Києві, на радіаційну територію потрапив незаконно й не має жодних документів. При собі він мав лише мисливську рушницю, що спонукало прикордонників оглянути прилеглу територію. Так вони знайшли тушу вбитого лося.

Поки правопорушника притягнуто до адміністративної відповідальності за перебування без документів у прикордонній зоні та порушення вимог режиму радіаційної безпеки в місцевостях, що зазнали радіаційного забруднення.

Питання про відкриття проти нього кримінального провадження за ст. 248 Кримінального кодексу України (“Незаконне полювання”) вирішується.

Нагадаємо, згідно з рішення Верховного суду України від жовтня 2019 року, лось звичайний (лось європейський) внесений до Червоної книги України, а значить полювання на нього заборонене.    

Рупор Житомира.