Казахстан і США відкрили навчальний центр для охорони ядерних об’єктів

У Казахстані відкрили навчальний центр для підготовки спеціалістів із фізичного захисту ядерних об’єктів. В Антикризовому навчальному центрі Національної гвардії будуть тренувати й підвищувати кваліфікацію військовослужбовці військових частин, відповідальні за охорону таких об’єктів.

На церемонії офіційного відкриття, яка відбулася 15 жовтня в місті Усть-Каменогорську, був присутній заступник голови комітету атомного і енергетичного нагляду міністерства енергетики Республіки Казахстан Гумар Сергазін.

Окрім фізичного захисту навчальна програма містить курси з тактичної підготовки, реагування на аварійні ситуації, вивчення сучасних систем фізичної охорони об’єктів, комп’ютерної безпеки, питань контролю ядерних матеріалів та гарантування їх безпечного зберігання.

Партнером спорудження Антикризового навчального центру стало Агентство зі зменшення загроз (DTRA) міністерства оборони США в ході реалізації спільної програми “Глобальна ядерна безпека”, яку реалізує Казахстан у рамках міжурядової зі США від 13 грудня 1993 року.

Метою програми є створення сильної і надійної системи ядерної і фізичної безпеки для захисту людей і довкілля і захисту ядерних об’єктів. З боку Республіки Казахстан координатором програми на території країни є комітет атомного і енергетичного нагляду і контролю.

За матеріалами Times.Kz, yk-news.kz