На РАЕС модернізують кран у межах технології передачі ВЯП до сховища

Технологію поводження з відпрацьованим ядерним паливом Holtec International впроваджують енергоблоці № 4 Рівненської АЕС. Її завершальним етапом є модернізація мостового крана кругової дії в в центральному залі реакторного відділення.

Головний інженер енергоремонтного підрозділу РАЕС Олег Халандач відзначає, що мостовий кран кругової дії належить до класифікації обладнання 1Н та використовується для транспортування обладнання під час ремонтних робіт. За його словами, вдосконалення покликані підвищити характеристики й надійність роботи механізму:

“Метою цієї модернізації є підвищення рівня безпеки енергоблоку шляхом зниження ймовірності відмови обладнання крана, що реалізується завдяки заміні застарілого обладнання та технічних засобів, що виробили свій проєктний ресурс; збільшення надійності крана з використанням сучасних технічних і програмних засобів; збільшення експлуатаційного ресурсу крана та підвищення його рівня безпеки при виконанні різних операцій; заміна системи управління крана, тобто збільшення надійності її роботи, впровадження сучасного програмного забезпечення, зокрема системи автоматичної реєстрації параметрів роботи обладнання крана”.

Кран кругової дії реакторного відділення блоку-мільйонника

Завдяки модернізації мостових кранів кругової дії на енергоблоках-мільйонниках завершиться впровадження технології Holtec International на Рівненській АЕС. У результаті РАЕС першою з українських атомних станцій зможе відвантажувати відпрацьоване ядерне паливо до Централізованого сховища ВЯП у зоні відчуження.

Нагадаємо, 3-й і 4-й енергоблоки Рівненської АЕС оснащені реакторами ВВЕР-1000 потужність 1000 мегават. 
Більше про РАЕС читайте тут.

“Голос України”.