Фонд Yellow Cake: Ціни на уран стабільні, але COVID-19 може спричинити коливання

Теперішні ціни на уран стабілізувалися, проте на тлі пандемії коронавірусу можливі коливання на спотовому ринку (ринку наявного товару). Про це йдеться в  аналітичному звіті інвестиційного фонду Yellow Cake (Велика Британія), який спеціалізується на покупці й зберіганні закису-оксиду урану (“жовтого кеку”)

З документа випливає, що протягом третього кварталу спотова ціна на урановий концентрат знизилася з $32,60 за фунт (кінець липня) до $29,75 (кінець вересня). Основною причиною цього було скорочення обсягів операцій на спотовому ринку, які протягом квітня — червня в середньому складали 12,7 млн фунтів жовтого кеку на місяць, але в липні – вересні знизилися вдвічі — до 6,3 мон фунтів на місяць.

Yellow Cake приводить дані галузевої консалтингової компанії UxC, за якими загальний обсяг спотового ринку станом на вересень 2020 року склав 5 млн фунтів закису-оксиду. Це значно нижче середньомісячного показника від початку 2020 року 8,5 млн фунтів.

Хоча сукупні обсяги світового спотового ринку з початку 2020 року і до цього часу переважають показники аналогічного періоду 2019-го на понад 40% і складають 75 млн фунтів жовтого кеку. Правда, за винятком надзвичайних обсягів торгів у період з березня по квітень 2020 року (36 млн фунтів закису-оксиду за два місяці), середньомісячний показник цього року складає 5,7 млн функтів жовтого кеку, що в цілому відповідає середнім історичним показникам.

Жовтий кек — тверда форма суміші оксиду урану, виробленої з уранової руди в процесі регенерації (подрібнення) урану. Речовина являє собою суміш оксидів урану, які мають зазвичай жовтий колір (залежно від вмісту домішок) після висушування. Тоді жовтий кек доставляють із шахти до ліцензованих переробних заводів для переробки, збагачення та виготовлення ядерного палива.

Як повідомлялося, СхідГЗК за січень—серпень 2020 року виробив уранового оксидного концентрату на 5,4% менше, ніж за аналогічний період 2019 року.

Більше про ядерний паливний цикл читайте в розділі “Уранові об’єкти”.