Канада інвестує $20 мільйонів у розробку ММР

Канадська компанія зі штату Онтаріо отримає грант у $20 млн від федерального уряду на розробку технології малого модульного реактора (ММР). Фінансування виділене в межах плану розвитку ядерної енергетики Канади, який офіційна Оттава планує оприлюднити в листопаді.

Про це заявив міністр природних ресурсів Канади Сімус О’Реган.

Згідно з планом, такі  ММР, які компанія Terrestrial Energy Inc. планує запустити в серію, відіграватимуть ключову роль на шляху Канади до чисто нульових викидів парникових газів до 2050 року.

У Канади є всі необхідні ядерні технології, і як сказав О’Реган, для країни “було б занадто легковажним втратити очевидну конкурентну переваду”, яку ми можемо здобути, вивівши технологію ММР на ринок. “Якщо ми можемо зробити це правильно і зберегти лідерство в ядерних технологіях, це дозволить нам допомогти світові досягти чисто нульових викидів до 2050”.

Проєкт ММР Terrestrial Energy Inc.

Невеликі розміри ММР у поєднання з простотою конструкції, мобільність й нульовими викидами, а також можливістю їх робити більшими чи меншими, можуть стати перспективним рішенням для віддалених районів півночі Канади.

Наприклад, є сподівання , що в провінції Альберта ММР можна в нафтовидобувній промисловості під час видобутку сирої нафти з надр. Нещодавно провінція підписала угоду з провінціями Саскачеван, Онтаріо й Нью-Брансвік для співпраці в розробці та розгортання ММРів.

The Globe and Mail.

Читайте також: Нові реакторні технології: реалії та перспективи.