Японський регулятор схвалив план підвищення безпеки 7-го блока АЕС “Касівадзакі-Каріва”

Агентство з ядерного регулювання Японії (НРА) затвердило план компанії “Тепко” з добудови та впровадження додаткових конструкцій, покликаних підвищити безпеку 7-го енергоблока АЕС “Касівадзакі-Каріва”.

Додаткові заходи безпеки включають: зміцнення сейсмічного захисту, спорудження дамби, а також запобіжні заходи проти серйозної аварії на випадок зникнення електроенергії на проммайданчику. Також енергоблок із реактором з киплячою водою мають оснастити вентиляційною системою з фільтрами.

6 і 7 блоки АЕС “Касівадзакі-Каріва”

Цей перелік елементів для модернізації 6 і 7 енергоблоків склала НРА у 2017 році, відповідно до нових стандартів ядерної безпеки в Японії.

Компанія “Тепко” заявила: “Відтоді, як ми подали заявку на затвердження конструкції та будівельних креслень 27 вересня 2013 року, ми отримали чимало пропозицій на оглядових засіданнях та ін. щодо дальшого вдосконалення безпеки атомної електростанції “Касівадзакі-Каріва”. Ми продовжуємо нашу роботу. Ми будемо далі отримувати затвердження правил безпеки, решту роботи із завершення роботи над заходами безпеки, інспекції перед використанням тощо, і ми продовжуватимемо постійно докладати зусиль до підвищення безпеки”.

Модернізаційні роботи 7 енергоблока планують завершити в грудні цього року.  

Енергоблоки 6 і 7 АЕС “Касівадзакі-Каріва” оснащені вдосконаленими реакторами з киплячою водою потужністю 1356 МВе, які були введені в експлуатацію в 1996 і 1997 роках, відповідно.

АЕС “Касівадзакі-Каріва” не була пошкоджена землетрусом і цунамі в березні 2011 року, які зруйнували АЕС “Фукусіма-Дайїчі”, якою теж володіє ця компанія. Проте у 2007 році землетрус “Ніїгата-Чуецу” завдав певних руйнувань проммайданчику станції “Касівадзакі”, але не зачепив реактори. Через це всі енергоблоки були відключені від мережі на термін від 2 до 3 років. У цей час проводилися роботи зі зміцнення захисту АЕС від землетрусів.

World Neclear News.