Болгарія почала переговори зі США щодо спорудження нового енергоблока АЕС “Козлодуй”

Болгарський енергетичний холдинг отримав доручення від уряду Болгарії почати переговори з американськими компаніями щодо можливого будівництва сьомого енергоблока АЕС “Козлодуй”.

Про це стало відомо з брифінгу міністра енергетики Теменужки Петкової 14 жовтня.

“Зараз є всі умови для початку роботи по енергоблоку, тим більше, що майбутній майданчик для енергоблока отримав офіційне схвалення. Завдяки використанню атомної енергії ми зможемо суттєво знизити шкідливі викиди в навколишнє середовище”, — заявила міністр.

За словами урядовиці, предметом переговорів також буде вивчення нових ядерних технологій та модульних електростанцій.

Щодо розвитку проекту АЕС “Белене” Петкова повідомила, що робота триває, але криза через корона вірус спричинила затримки на певних етапах процедури.

“У ЄС триває трансформація енергетики з акцентом на її декарбонізацію до 2050 року. — пояснила мінстр. — Наші базові потужності, особливо вугільні електростанції, у перспективі потребуватимуть заміни, саме тому актуальними є два проекти. Ми шукаємо нові можливості, нові технології, американські компанії є лідерами в галузі ядерних технологій. Окрім того, ця співпраця забезпечить необхідну нам диверсифікацію”.

Про підтримку ідеї будівництва нового енергоблока на АЕС “Козлодуй” заявляв і прем’єр-міністр Болгарії Бойко Борисов.

АЕС “Козлодуй” — єдина атомна електростанція в Болгарії. Введена в експлуатацію 1974 року. До 1993 року на станції працювало шість енергоблоків. З 2007 року діють лише 5 і 6 блоки, решта зупинені через невідповідність вимогам ядерної безпеки. Зараз розглядаються проекти добудови 7 і 8 енергоблоків за американськими технологіями.

Black Sea News.