Литва: імпорт електроенергії з Білорусі після запуску БілАЕС складатиме 0 МВт

26 жовтня литовський оператор системи передачі електроенергії Litgrid заявив про встановлення нульової потужності для імпорту електроенергії з Білорусі, відколи там запустять АЕС. Так Литва зреагувала на лист від Біленерго про наміри запустити Білоруську АЕС у проміжку з 1 по 10 листопада.

“Після отримання інформації про початок виробництва електроенергії або запису даних в реальному часі в Центр управління Litgrid, що показують виробництво на Білоруській АЕС, ми негайно визначимо потужність 0 МВт для комерційних потоків електроенергії з Білорусі”, ― сказав в.о. генерального директора Litgrid Відмантас Грушас.

Імпорт електроенергії з Білорусі забороняє закон про необхідні заходи щодо захисту від загроз небезпечних атомних електростанцій у третіх країнах.

Литва послідовно виступала проти будівництва АЕС у Білорусі в м. Островець Гродненської обл. через близькість станції до свого кордону.

11 жовтня 2020 року реакторна установка першого енергоблоку БілАЕС виведена на мінімально контрольований рівень потужності. 3 листопада енергоблок синхронізований з мережею єдиної енергетичної системи Республіки Білорусь.

«Українська енергетика».