Єдиний енергоблок БілАЕС досяг потужності 400 МВт і зупинився

З 4 по 7 листопада перший енергоблок Білоруської АЕС дійшов до потужності 400 МВт.

“За три доби з моменту під’єднання в об’єднану енергосистему з БілАЕС було відпущено більше 22 млн кВт-год електроенергії… Реактор першого енергоблоку працює на потужності 40%”, ― йдеться у повідомленні пресцентру Міністерства енергетики Білорусі.

Також в міністерстві повідомили, що поступово потужність енергоблоку буде піднята до проектного рівня 1190 МВт. “Введення в промислову експлуатацію першого енергоблоку планується в першому кварталі 2021 р.”, ― додали в прес-центрі.

Але 8 листопада реактор зупинили через несправність трансформаторів напруги на котромусь із механізмів. Поки триватиме ремонт, енергоблок не вироблятиме енергії.

Міністр енергетики Білорусі Віктор Каранкевич прогнозував, що АЕС вироблятиме  близько 18 млрд кВт-год електроенергії на рік. Перший енергоблок покриватиме 20% потреби Білорусі в електроенергії.

Як повідомлялося, 11 жовтня 2020 року реактор першого енергоблока БілАЕС почав роботу на мінімально контрольованому рівні (без виробництва електроенергії в мережу).

Литовський оператор системи передачі електроенергії Litgrid заявляв про встановлення нульової потужності для імпорту електроенергії з Білорусі, відколи там запустять АЕС. 

ExPro, “Українська енергетика”.