На Запорізкій АЕС розробили базу даних інцидентів і аварій для аналізу впливу людського фактора

Фахівці відділу досвіду експлуатації Запорізької АЕС постійно працюють над вдосконаленням використання інформації з досвіду експлуатації, позитивних світових практик та над вдосконаленням аналізу подій, що мали місце на АЕС України та світу.

На Запорізькій АЕС тестують “Автоматизовану інформаційну систему “ДОСВІД”. Система, яку розробили фахівці відділу досвіду експлуатації, зберігатиме інформацію про всі інциденти на станції і дозволить кращу обробку й аналіз даних  про їх причини.

Система “ДОСВІД” з’явилася в результаті реалізації проєкту “Підвищення ядерної безпеки за допомогою розуміння впливу “людського фактору” у співпраці Європейської комісії та НАЕК “Енергоатом”.

“Його метою стало створення на рівні галузі єдиної бази даних з досвіду експлуатації, яка могла б об’єднати на своїй платформі усі наявні бази та забезпечити наскрізний аналіз даних щодо подій всіх рівнів ― від дрібних невідповідностей до значущих подій”, ― розповів начальник відділу досвіду експлуатації Альберт Рябуха.

Дослідна тестова експлуатація АІС “ДОСВІД” і її модуля ― людського та організаційного фактора ― тривала шість місяців. У ній брали участь основні підрозділи ЗАЕС та спеціалісти психологічної служби станції.

Пресцентр ЗАЕС також повідомляє, що в планах ― оновлення інтерфейсу бази даних з подій CAESAR та розробка досконалішої бази даних із розробки й контролю виконання заходів, пов’язаних з урахуванням внутрішніх і зовнішніх подій на АЕС України та світу.

Пресцентр ЗАЕС.