Уряд дав зелене світло створенню єдиної системи контролю та обліку індивідуальних доз опромінення

Кабінету Міністрів України затвердив Порядок створення єдиної державної системи контролю та обліку індивідуальних доз опромінення та відповідний план заходів, розроблені Держатомрегулюванням. Відповідна постанова № 1141 вийшла 18 листопада 2020 року.

Центральним елементом системи буде Державний регістр джерел іонізуючого випромінювання та індивідуальних доз опромінення, який планують створити на основі відповідного регістру, що нині веде облік ДІВ.

У “Положенні про Державний регістр джерел іонізуючого випромінювання,  індивідуальних доз опромінення та порядок оплати послуг з їх реєстрації”, яке додається до документа, зазначено, ведення регістру здійснюватиме ДП “УДВП Ізотоп” у своїй інформаційно-комп’ютерній обліковій системі.

Реєстрація індивідуальних доз опромінення особи буде безкоштовною шляхом інформування міжрегіональних територіальних органів Держатомрегулювання суб’єктами підприємницької діяльності у сфері використання ядерної енергії.

Визначати, контролювати й вести облік індивідуальних доз професійного опромінення працівників суб’єкти повинні будуть власними силами або із залученням організацій технічної підтримки (лабораторій).

“Створення єдиної системи контролю та обліку індивідуальних доз опромінення… сприятиме підвищенню рівня радіаційної безпеки під час використання ядерної енергії, забезпечить контроль за неперевищенням встановлених для відповідних категорій основних лімітів доз, граничних доз та референтних рівнів опромінення в ситуаціях планового, існуючого та аварійного опромінення, забезпечить оптимізацію опромінення персоналу”, ― зазначають у Держатомрегулюванні.

Згідно з “Планом заходів щодо створення єдиної державної системи контролю та обліку індивідуальних доз опромінення” ввести Державний регістр джерел іонізуючого випромінювання та індивідуальних доз опромінення   в експлуатацію планують протягом ІV кварталу 2022 року.

Ознайомитися з Постановою № 1141 можливо на сайті Кабіміну за посиланням.

Про історію створення єдиної державної системи контролю та обліку індивідуальних доз опромінення читайте більше в нашому матеріалі: Національна система обліку доз: “довгобуд” радіаційного захисту України