ДАЗВ ще в пошуках коштів на експлуатацію СВЯП-2

Державне агентство з управління зоною відчуження шукає можливості покрити експлуатаційні видатки сховища відпрацьованого ядерного палива СВЯП-2 Чорнобильської АЕС на 2021 рік.

Про це повідомив заступник голови ДАЗВ Максим Шевчук під час завантаження першого пеналу з відпрацьованим ядерним паливом в СВЯП-2 у ході “гарячих” випробувань сховища 19 листопада.

“Нашим завданням є безпечна експлуатація сховища. На наступний рік ми спільно з депутатами, Мінфіном та Мінприроди працюємо над тим, щоб забезпечити відповідні видатки. Капітальні видатки забезпечили наші партнери, а експлуатаційні маємо забезпечити ми. Це досить значні видатки, але ми маємо це робити. Це наша безпека”, — розповів Шевчук.

Згаданими партнерами проєкту СВЯП-2, зі слів Шевчука, були країни Євросоюзу та Європейський банку реконструкції та розвитку.

“Сховище відпрацьованого ядерного палива сухого типу збудоване за останніми технологіями ядерної безпеки і призначене для зберігання ВЯП Чорнобильської АЕС протягом ста років. Процес відбуватиметься наступним чином: із сховища сухого відпрацьованого ядерного палива мокрого типу ми будемо перевозити ядерне паливо на цей об’єкт. Цей процес є досить довгим і займе близько 10 років, оскільки на станції зберігається понад 21 тис. паливовмісних збірок. За рік ми можемо перевозити 2,5 тис. таких збірок”, — сказав Шевчук.

Наразі відбуваються “гарячі” випробування нового сховища —  тести з використанням реальних паливовмісних збірок.

Як повідомлялося, протягом 18-19 листопада СВЯП-2 в зоні відчуження прийняло 120 відпрацьованих тепловидільних збірок ЧАЕС.

Укрінформ.