“Грінпіс” судиться з французьким регулятором через продовження строку експлуатації АЕС

Екологічна організація “Грінпіс” оскаржила дії Органу з ядерної безпеки Франції до Державної ради республіки. Захисники довкілля вважають, що ядерний регулятор порушив закон, не оцінивши ризики для довкілля, пов’язані з продовженням строку експлуатації атомних електростанцій.

Орган з ядерної безпеки (ASN) проводить оцінку, чи можна продовжувати експлуатацію АЕС, чий 40-річний термін уже сплив.

“Діючі атомні електростанції Франції розроблялися на 40 років роботи, ― ідеться в заяві “Грінпісу” від 18 листопада. ― До того ж, зараз ядерні реактори входять у фазу старіння, не передбачену їх розробниками й невідому для компанії-оператора EDF, що збільшує ризики для довкілля й населення”.  

Державна рада виступає в якості верховного суду в адміністративних справах, тож “Грінпіс” сподівається, що вона врахує рішення Суду Європейського Союзу проти Бельгії.

Бельгія у 2015 році вирішила продовжити термін експлуатації 1-го і 2-го реакторів АЕС Дул, проте була змушена відмовитися від цього наміру після того, як суд ЄС у липні 2019 року засудив операторів за те, що ті не провели оцінку ризиків для довкілля.

Французька енергетична компанія ЕDF заявила, що вже розпочала роботи зі зміцнення фізичної та ядерної безпеки на своїх станціях. Але у “Грінпісі” відповідають, що без оцінки ризиків для довкілля не можна вважати ці роботи достатніми. Активісти організації давно виступають за заборону використання ядерної енергії у Франції.

Delano.