Абрамовський: СВЯП-2 — це велика перемога на шляху до ядерної та радіаційної безпеки України

Чергове засідання Асамблеї донорів Рахунку ядерної безпеки відбулося 2 грудня в режимі онлайн конференції. Учасники підвели підсумки 55-ї програми робіт радіаційної і ядерної безпеки, в числі яких розглянули звіти з реалізації проєкту будівництва проміжного сховища відпрацьованого ядерного палива та роботи заводу з переробки рідких радіоактивних відходів.

“Україна зацікавлена в успішній реалізації проєкту СВЯП-2, завершенні “гарячих” випробувань у визначені строки і докладає для цього максимум зусиль. Цей об’єкт дає змогу розпочати перевезення відпрацьованого ядерного палива зі СВЯП-1 до СВЯП-2 та забезпечити його довготривале та безпечне зберігання. Початок “гарячих” випробувань за проєктом СВЯП-2 — це велика перемога на шляху до ядерної та радіаційної безпеки України”, — зазначив міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Роман Абрамовський.

Чорнобильська АЕС у 2020 році отримала не все фінансування, яке планувалося через пандемію COVID-19.  Проте Р. Абрамовський запевнив, що міністерство працює над вирішенням питання фінансування ЧАЕС на 2021 рік під час усього бюджетного процесу.

Україна, за словами міністра, визначила пріоритетні проєкти та механізми і джерела їх фінансування для подальшої співпраці з Європейським банком реконструкції та розвитку. Зокрема, на розгляд ЄБРР скерували підготовлений “Аналіз сучасного стану поводження з РАВ та ВЯП в Зоні відчуження”.

Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України.