Держатомрегулювання відзначило 20-річчя

Голова Держатомрегулювання і головний державний інспектор з ядерної та радіаційної безпеки України Григорій Плачков оприлюднив привітання з 20 річницею з часу утворення Державної інспекції ядерного регулювання.

“20 років колектив Держатомрегулювання щоденно, наполегливою та відданою працею, здійснює державне регулювання ядерної та радіаційної безпеки відповідно до національного законодавства та міжнародних зобов’язань. Тверда та задекларована позиція Держатомрегулювання: “Пріоритет захисту людей та навколишнього природного середовища від шкідливого впливу іонізуючого випромінювання та безпека використання ядерної енергії” і є основними принципами регулювання ядерної та радіаційної безпеки”, — написав Плачков.

Голова нагадав, що регуляторний орган у вигляді Державного комітету ядерного регулювання України був утворений 5 грудня 2000 року у зв’язку з прийняттям Україною зобов’язань щодо виконання вимог Конвенції про ядерну безпеку та Об’єднаної конвенції про безпеку поводження з відпрацьованим паливом та безпеку поводження з радіоактивними відходами.

Новий орган виконавчої влади створили на основі Головної державної інспекції з нагляду за ядерною безпекою і Департаменту ядерного регулювання Міністерства екології та природних ресурсів України.

Йому делегували функції з визначення критеріїв, вимог і умов щодо безпеки під час використання ядерної енергії, видачі дозволів та ліцензій на проведення діяльності у цій сфері, здійснення державного нагляду за додержанням законодавства, норм, правил і стандартів з ядерної і радіаційної безпеки та ін.

“Щирі вітання колективу Держатомрегулювання та усім, хто стояв на початку розбудови органу, з побажаннями міцного здоров’я, добробуту, беззупинного руху до успіхів, наснаги, оптимізму, впевненості у майбутньому, нових здобутків та звершень, блискучих ідей та реальних можливостей для їх втілення”, — побажав голова.

За матеріалами Держатомрегулювання.