Академія Держприкордонслужби отримала від партнерів радіометричне обладнання на 1,8 млн

Ручні детектори для виявлення радіоактивних та ядерних матеріалів, персональні електронні дозиметри, прилади для ідентифікації радіонуклідів та прилади для виявлення гамма-випромінювання отримала Національна академія Державної прикордонної служби України від Норвегії та Швеції.

Обладнання на суму майже 1,8 млн. гривень передали Надзвичайні і Повноважні Посли Королівства Норвегія та Королівства Швеція Ерік Сведал та Тобіас Тиберг, які відвідали навчальний заклад.

За словами пресслужби ДПСУ, прилади радіаційного контролю дозволять якісно готувати майбутніх офіцерів-прикордонників, чия служба передбачатиме виявлення і припинення незаконного переміщення ядерних матеріалів, випадків перевищення допустимого рівня іонізуючого випромінювання, моніторинг радіаційної обстановки тощо.

“Знання стануть у пригоді під час служби на державному кордоні та забезпечення виконання завдань відомства щодо виявлення і припинення незаконного переміщення ядерних матеріалів, застосування в пунктах пропуску приладів радіаційного контролю з метою виявлення випадків перевищення допустимого рівня іонізуючого випромінювання, моніторингу радіаційної обстановки та ін.”, — йдеться в повідомленні Держприкордонслужби.

Цю допомогу ДПСУ отримала в межах проєкту міжнародної технічної допомоги “Обладнання для виявлення радіоактивних і ядерних матеріалів, дозиметрії та дезактивації, включаючи підготовку персоналу для Лисичанського прикордонного загону ДПСУ”. Проєкт реалізується на підставі угоди між Кабінетом Міністрів України та Урядом Королівства Норвегія про технічне і фінансове співробітництво за менеджменту Офісу з радіації та ядерної безпеки Норвегії. Виконавець проєкту — компанія Nordisk Sikkerhet AS.

Державна прикордонна служба України.