4-й енергоблок РАЕС знову виробляє енергію

Відремонтований енергоблок № 4 Рівненської АЕС під’єднали до електромережі. На блоці виконали регламентні роботи, заходи з підвищення безпеки та роботи щодо поводження з відпрацьованим ядерним паливом за технологією Holtec International. 

“Після завершення середнього планово-попереджувального ремонту під’єднано до мережі енергоблок №4 (ВВЕР-1000) Рівненської АЕС. Триває планове  підвищення потужності блоку, яке проводиться з регламентованою швидкістю відповідно до Програми пуску”, — пише пресслужба “Енергоатому”. На 10 січня потужність 4-го блока дорівнювала 100%.

Ремонт 4-го енергоблока тривав від 6 вересня 2020 року. 4 січня 2021 року на нараді Держатомрегулювання ухвалили рішення про видачу окремого письмового дозволу на пуск енергоблока № 4 ВП “РАЕС” після проведення планово-попереджувального ремонту з перевантаженням активної зони.

РАЕС експлуатує чотири енергоблоки, з яких 3-й і 4-й оснащені реакторами ВВЕР-1000. Наразі на енергоблоці № 3 проводиться капітальний планово-попереджувальний ремонт.

Пресслужба РАЕС, Держатомрегулювання, Українська Енергетика.