Держатомрегулювання дозволило експлуатацію 5-го блока ЗАЕС до 2030 року

Державна інспекція з ядерного регулювання України видала окремий дозвіл на перший пуск ядерної установки енергоблока № 5 Запорізької АЕС після виконання заходів щодо продовження терміну її експлуатації.

5 січня Голова Держатомрегулювання — Головний державний інспектор з ядерної та радіаційної безпеки Григорій Плачков провів нараду з керівництвом НАЕК “Енергоатом” щодо продовження терміну експлуатації енергоблоків, після чого вручив ліцензію на право провадження діяльності на етапі життєвого циклу “експлуатація ядерної установки енергоблока № 5 відокремленого підрозділу “Запорізька АЕС”.

Наступною датою періодичної переоцінки безпеки енергоблоку визначили  27 травня 2030 року.

На онлайн-нараді 6 січня за участі представників “Енергоатома”, ЗАЕС і ДНТЦ ЯРБ Григорій Плачков прийняв рішення про видачу окремого письмового дозволу на перший пуск ядерної установки енергоблока № 5 ВП “Запорізька АЕС” після виконання заходів щодо продовження терміну її експлуатації.

Роботи з модернізації обладнання систем важливих для безпеки ядерної установки завершені, завершуються роботи з ремонту та випробувань ядерної установки.

За матеріалами Держатомрегулювання.