Китай почав будівництво нового енергоблока

Китайська державна корпорація China General Nuclear (CGN) заявила про те, що забетонувала першу конструкцію, що стосується безпеки, для ядерного острова енергоблоку №1 АЕС Саньао в провінції Чжецзян.

Усього на майданчику планують спорудити шість реакторів з водою під тиском Hualong One китайського виробництва. 2 вересня 2020 року засідання Державної ради схвалило будівництво енергоблоків № №1 і 2 першої черги станції.

30 грудня Національне управління ядерної безпеки Китаю видало дозвіл на будівництво енергоблоків. Наступного дня вийшло розпорядження секретаря комітету Комуністичної партії провінції Чжецзян та директора Постійного комітету провінційних народних зборів про початок будівництва 1-го блоку.

Роботи з обстеження майданчика під АЕС Саньао 

Цей проєкт є першим китайським атомним проєктом із залученням приватного капіталу — компанії Geely Technology Group належить 2% акцій АЕС. CGN володіє 46% акцій компанії-проєктувальника Cangnan Nuclear Power, а решта — у власності державних підприємств.

Голова та генеральний директор CGN Ян Чанлі заявив, що компанія “використає ресурси всієї групи, щоб повністю використати досвід більш ніж 30-річного безперервного будівництва АЕС та досвід будівництва реакторів Hualong One, нести політичну відповідальність щодо ядерної безпеки та співпрацювати з усіма учасниками, щоб зробити проєкт АЕС Саньао на якісним”.

У вересні 2020 року Державна рада Китаю також схвалила будівництво Китайською національною ядерною корпорацією та китайською групою Huaneng двох реакторів Hualong One (блоки 3 та 4) як другу чергу АЕС “Чанцзян” у провінції Хайнань. Будівництво цих двох блоків ще не розпочалося.

World Nuclear News.