АЕС “Касівадзакі-Каріва” завершила модернізацію системи безпеки 7 енергоблока

12 січня АЕС “Касівадзакі-Каріва” в Японії завершила протисейсмічні вдосконалення 7 енергоблока. Станція отримала погодження Управління ядерного регулювання (NRA), але ще очікує дозволу від влади префектури Ніїгата на перезапуск реактора.

6 і 7 блоки АЕС “Касівадзакі-Каріва”

Модернізацію 6 і 7 енергоблоків, які були від’єднані від мережі після землетрусу 2007 року, вирішили провести після катастрофи на АЕС “Фукусіма” у 2011 році через цунамі. У жовтні 2019 року Токійська електроенергетична компанія (Tepco), яка управляє АЕС “Касівадзакі-Каріва”, отримала від NRA підтвердження, що 7 енергоблок відповідають новим стандартам безпеки Японії.

Модернізація включала: сейсмічний захист і спорудження дамби заввишки 15 метрів проти цунамі, а реактори з киплячою водою оснастили водонепроникними перегородками і вентиляцією з фільтрами.

“У подальшому “Тепко” продовжуватиме проводити строгі перевірки, щоб упевнитися в безпеці та стимулювати добровільні оновлення, спрямовані на дальше вдосконалення безпеки”, — заявила компанія.

Енергоблоки “Касівадзакі-Каріва” №6 і №7  потужністю 1356 МВе були введені в експлуатацію у 1996 і 1997 роках, відповідно.

World Nuclear News.