На енергоблоці № 2 ХАЕС випробують стенд інспекції та ремонту палива

На 2-му енергоблоці Хмельницької АЕС, який проходить планово-попереджувальний ремонт, тестують стенд інспекції та ремонту палива.

Під час ППР планують виконати огляд-інспекцію восьми тепловиділяючих збірок. Обстеження ядерного палива здійснюватимуть за допомогою стенду інспекції та ремонту палива, який дозволяє проводити геометричні вимірювання  вигину, скручування, довжини; вимірювання товщини оксидної плівки тощо.

Стенд інспекції та ремонту палива Westinghouse на РАЕС

Як повідомив заступник головного інженера з ядерної та радіаційної безпеки Віталій Литус, такі стенди вже випробувані та успішно експлуатуються на інших АЕС України.

“Цей стенд розроблено в рамках впровадження палива компанії Westinghouse. В Україні вперше він був застосований на ЮУАЕС. На галузевому рівні було прийнято рішення щодо застосування такого стенду і для палива російського виробника, яке використовується на ХАЕС. Результати огляду ТВС у цьому стенді використовуватимуться в подальшому для поліпшення експлуатаційних характеристик палива та недопущення його розгермитизації”, — зауважив Віталій Литус.

Стенд, яким завідує відокремлений підрозділ “Атомремонтсервіс”, перевозять автомобільним транспортом. Монтаж та випробування стенда інспекції та ремонту палива виконує також персонал ВП “Атомремонтсервіс”.

Існпекція-огляд відбувається так: тепловиділяючі збірки переміщують із басейну витримки у сам стенд, транспортно-технологічні операції виконує кран кругової дії. Стенд монтується в універсальному гнізді. За допомогою перевантажувальної машини паливо завантажують у сам стенд, де й проводять відповідні вимірювання й огляд.

Пресслужба ХАЕС.