Експерти європейських регуляторів відвідають Білоруську АЕС

У лютому цього року експерти Європейської групи регуляторних органів у галузі ядерної безпеки (ENSREG) планують відвідати Білоруську АЕС.

Про це повідомив консультант Департаменту з ядерної та радіаційної безпеки МНС Республіки Білорусь Олег Соболєв.

“Технічний візит європейських експертів на Білоруську АЕС у рамках партнерського огляду нашого національного плану дій за підсумками стрес-тестів запланований на тиждень, який починається з 8 лютого”, — сказав він.

Експерти ENSREG будуть знайомитися з системою безпеки і документацією БілАЕС.

“На цьому тижні було проведено технічні експертні консультації з трьох тем, які відносяться до стрес-тестів. Сьогодні був адміністративний захід з підготовки візиту”, — пояснив представник Держатомнагляду.

Білорусь провела стрес-тести БілАЕС за процедурою Євросоюзу з власної ініціативи у 2018 році. Тести показували наявність “запасів безпеки” на вимогами, встановленими законодавством країни. Критерії тестів включали перевірку надійності станції на випадок стихійних лих, зокрема, землетрусів і повеней, а також техногенних аварій. У липні 2018 року Єврокомісія і ENSREG схвалила звіт про результати партнерської перевірки стрес-тестів уповноваженою групою ENSREG і надали рекомендації Держатомнагляду Білорусі.

Беларусь сегодня.