Сталкерів-блогерів, які хвалилися вторгненням в сховище РАВ, викрили на брехні

Блогер Сус і його колеги виклали на своєму Ютюб-каналі відео з нелегальних відвідин Чорнобильської зони відчуження, де стверджують, що “залізли прямо всередину сховища рідких ядерних відходів”. І що, нібито, хтось ці відходи вкрав.

Як виявилося, об’єкт, на який проникли сталкери, не зберігав рідкі радіоактивні відходи. Про це написала пресслужба Державного науково-технічного центру з ядерної та радіаційної безпеки.

“Будівля на відео дійсно наближена до ЧАЕС і, як бачимо, давно покинута. Вона не була призначена для зберігання РАВ, не була і не є частиною інфраструктури поводження з радіоактивними відходами”, — ідеться в повідомленні ДНТЦ ЯРБ.

Річ у тім, пояснюють у ДНТЦ, що рідкі РАВ обов’язково приводяться у твердий стан, наприклад, шляхом цементування на заводі з переробки рідких радіоактивних відходів, що на проммайданчику Чорнобильської АЕС.

“Затверділі радіоактивні відходи у вигляді цементного компаунда і справді розміщуються у 200-літрові бочки, — розповідають особливості технології експерти, — а вони, в свою чергу розташовуються по 4 штуки у залізобетонних контейнерах об’ємом 3 м3. Такий процес, тобто операції щодо підготовки радіоактивних відходів для перевезення, зберігання та захоронення, називається кондиціонуванням РАВ”.

Урешті-решт, контейнери з кондиціонованими РАВ зберігають у Спеціально обладнане приповерхневе сховище твердих радіоактивних відходів комплексу виробництв “Вектор”.

Отже, жодних бочок із рідкими РАВ у будівлі на відео бути не могло.

Однак, наголосили в ДНТЦ ЯРБ, “той факт, що блогери проникли зовсім не у сховище РАВ аж ніяк не нівелює того, що несанкціоноване, неконтрольоване перебування у зоні відчуження без дотримання заходів безпеки становить загрозу для здоров’я та життя”.

Пресслужба ДНТЦ ЯРБ.