Канадські та європейські атомники домовилися про співпрацю

Канадська ядерна асоціація (CNA) і Європейський ядерний форум (Форатом) підписали Меморандум порозуміння з метою скріпити зусилля двох об’єднань у розвитку ядерної енергетики. Серед іншого — в пріоритеті розробка і розгортання малих модульних реакторів (ММР) і вдосконалених реакторів.

Меморандум підписали 28 січня президент і генеральний директор CNA Джон Горман і генеральний директор Форатому Ів Дебазей.

Він передбачає просування більшої залученості ядерної енергетики в енергетичну та екологічну політику, включаючи стале фінансування; підтримку нововведень у ядерній енергетиці, особливо розробку та впровадження ММР та вдосконалених реакторів; та впровадження ініціатив, у яких дві організації зможуть співпрацювати для підтримки ядерної енергії як чистого джерела, яке можливо використовувати для запобігання кліматичним змінам, зниження викидів парникових газів та покращити якість життя.

“Проблеми клімату стосуються всієї планети, — сказав Дебазей. — Тому важливо, щоб усі регіони світу співпрацювали для пошуку розвязання проблем. Разом ми будемо здатні передати політичним діячам скоординоване послання з метою показати важливу роль, яку можуть відігравати різні ядерні технології”.

“Нам потрібно, щоб ядерна галузь досягла нульового енергетичного балансу до 2050 року. Ми працюємо з нашими міжнародними колегами для безпечного поширення ядерних технологій, таких як ММРи, та для досягнення наших цілей змін клімату”, — повідомив міністр природних ресурсів Канади Сімус О’Рейган.

World Nuclear News.