Передпускова перевірка китайського реактора пройшла дистанційно

Світова асоціація операторів АЕС (САО АЕС) завершила передпускову партнерську перевірку 6-го енергоблока на АЕС “Тяньвань” у провінції Цзянсу Китайської Народної Республіки. Через пандемію перевірку на місці проводили місцеві експерти за участі експертів САО АЕС дистанційно.

Передпускові перевірки вивчають численні функціональні та міжфункціональні області, які є ключовими для безпечного запуску та експлуатації реакторів. Сюди входять як експлуатація та обслуговування оператора, так і управління роботою й аварійна готовність.

Передпускова перевірка 6-го енергоблока АЕС “Тяньвань” з реактором ACPR-1000 відбувалася з 9 по 21 січня 2021 року.

Китайська національна ядерна корпорація (CNNC), яка володіє 50% акцій Ядерної енергетичної корпорації Цзянсу, домовилася про перевірку в умовах пандемії з Московським центром САО АЕС.

Команда місцевих експертів, яка проводила оцінку “Тяньвань-6”. Джрело: CNNC

Команда перевіряючих на місці складалася з експертів, незалежних від асоціації та від АЕС, які представляли CNNC, Китайської генеральної ядерної корпорації та Державної енергетичної інвестиційної корпорації. Міжнародні експерти САО АЕС координували процес  оцінки “Тяньвань-6” дистанційно.

5 і 6 енергоблоки АЕС “Тяньвань” оснащені реакторами ACPR-1000. 5-й введений в комерційну експлуатацію у вересні 2020 року. Гарячі випробування 6-го блока завершилися 29 грудня 2020-го. Запуск реактора запланований на 2021 рік.

World Nuclear News.