Болгарія буде ліцензувати паливо Westinghouse для своєї АЕС

Компанія Westinghouse і болгарська АЕС “Козлодуй” підписали контракт на ліцензування американського ядерного палива для реактора ВВЕР-1000. Про це повідомила пресслужба Westinghouse.

“Ми раді, що “Козлодуй” продемонстрував свою впевненість у роботі ядерного палива Westinghouse”, — сказав регіональний президент підрозділу обслуговування реакторів Westinghouse Тарік Чохо.

За його словами, Westinghouse запропонує інноваційні технології та найвищий рівень обслуговування протягом усього життєвого циклу АЕС “Козлодуй” у рамках стратегії енергетичної безпеки та диверсифікації постачання палива Болгарії.

Процес ліцензування здійснюватиметься за участю ядерного регулятора Болгарії та є ключовою передумовою безпеки постачання ядерного палива. 

АЕС “Козлодуй” — єдина діюча атомна електростанція Болгарії, і найбільша в Балканському регіоні. Після 2011 року на станції працюють тільки найновіші 5-ий та 6-ий енрегоблоки ВВЕР-1000, збудовані у 1987 і 1991 роках відповідно.

Нагадаємо, в Україні ядерне паливо компанії Westinghouse використовується на чотирьох енергоблоках Запорізької АЕС” двох енергоблоках Южноукраїнської АЕС та з 2021 року постачатиметься для одного з енергоблоків Рівненської АЕС. При цьому три енергоблоки українських АЕС (№2 та №3 ЮУАЕС, №5 ЗАЕС) працюють виключно на паливі Westinghouse.

Також триває процес ліцензування палива Westinghouse в Чехії.

“Українська енергетика”.