США і Росія домовилися про дальше скорочення ядерних арсеналів

3 лютого президент США Джо Байден продовжив дію Договору про стратегічні наступальні озброєння (Договір СНО-3) строком на п’ять років. Державний департамент назвав це рішенням першим кроком до виконання обіцянки президента США щодо нейтралізації ядерної загрози.

“Президент Байден пообіцяв американцям гарантувати безпеку від ядерної загрози шляхом відновлення лідируючої ролі США в галузі контролю над озброєннями і нерозповсюдження ядерної зброї. Сьогодні Сполучені Штати зробили перший крок до того, щоб здійснити цю обіцянку: ми продовжили договір СНО-3 з Російською Федерацією на п’ять років”, —  ідеться в заяві держсекретаря США Ентоні Блінкена.

За повідомленням МЗС Російської Федерації, цьому рішенню передував обмін нотами між РФ і США про завершення внутрішніх процедур з підготовки до продовження Договору до 5 лютого 2026 року. Парламент Росії ратифікував угоду зі США про продовження дії договору СНО-3 27 січня.

Договір СНО-3 підписали Росія та США у 2010 році. Він набув чинності 5 лютого 2011 року. У разі його непродовження договір втратив би чинність 5 лютого 2021 року.

Угода передбачає скорочення розгорнутих ядерних боєзарядів до 1550 одиниць, міжконтинентальних балістичних ракет, балістичних ракет підводних човнів і важких бомбардувальників — до 700 одиниць, а також розгорнутих і нерозгорнутих пускових установок — до 800 одиниць. Домовленість зобов’язує сторони обмінюватися інформацією про кількість боєголовок і носіїв.

Deutsche Welle.