МАГАТЕ видало рекомендації, як застосовувати вимоги безпеки для конструкцій ММР

Вийшла перша публікація МАГАТЕ із серії, присвяченої малим модульним реактором. Видання “Застосування вимог безпеки конструкції до технологій малих модульних реакторів, запланованих для найближчого розгортання” містить головні особливості конструкцій ММР у порівнянні з великими реакторами й оцінює можливість застосовувати вимоги безпеки до конструкцій з технологічного погляду.

Публікація “визначає напрямки подальшої розробки додаткових вимог або вказівок. Крім того, він надає відповідний прецедент та методологію роботи для проведення подібних досліджень найближчим часом”, — сказав технічний спеціаліст Канадської комісії з ядерної безпеки Ореліан Танасе.

Документ став результатом обговорення та спільної роботи представників регулюючих органів, технічних та наукових організацій, експлуатуючих організацій та розробників МMР та є частиною ініціативи МАГАТЕ щодо надання орієнтиру органам ліцензування на основі міжнародного консенсусу та найкращих практик.

“Зважаючи на процеси ліцензування ММР, які зараз відбуваються в кількох країнах, МАГАТЕ ініціювало дискусії про застосовність особливих вимог безпеки до конструкцій АЕС до двох технологій ММР, які плануються до розгортання найближчим часом: легководних реакторів і високотемпературних реакторів з газовим охолодженням”, — повідомив начальник Управління ядерної безпеки Пальміро Віллалібре, відповідальний за публікацію документа.

З документа випливає, що більшість із 82 вимог можна застосовувати до ММР, хоча публікація пропонує зміни або особливу інтерпретацію для вісьмох вимог для легко водних реакторів і 30 для високотемпературних реакторів з газовим охолодженням.

МАГАТЕ.