Чотири органи влади об’єдналися для меморіалізації й розвитку міжнародного іміджу зони відчуження

8 лютого два міністерства та два держагентства підписали Меморандум про співпрацю та взаємодію щодо створення сприятливих умов для подальшого розвитку відвідування території зони відчуження та зони безумовного (обов’язкового) відселення.

Відтепер міністерства захисту довкілля та природних ресурсів і культури та інформаційної політики України, державні агентства з управління зоною відчуження та розвитку туризму спільно працюватимуть над формуванням образу зони відчуження за кордоном.

Меморандум підписали Міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко, Міністр захисту довкілля та природних ресурсів Роман Абрамовський, т .в. о. Голови Державного агентства України з управління зоною відчуження Андрій Пляцко та Голова Державного агентства розвитку туризму Мар’яна Олеськів.

“Протягом усіх цих років завдяки консолідації зусиль усіх гілок української влади та активній підтримці наших міжнародних партнерів на території зони відчуження створюються найсучасніші об’єкти, які направлені на забезпечення ядерної та радіаційної безпеки. Активно розвивається наука. Окрім того, зона відчуження має унікальну культурну складову та великий туристичний потенціал”, – наголосив т.в.о. Голови ДАЗВ Андрій Пляцко.

В рамках меморандуму Міндовкілля, МКІП, ДАЗВ та ДАРТ визначили такі напрями співпраці:

– розробка концепції комплексного розвитку (меморіалізації) зони відчуження та зони безумовного (обов’язкового) відселення, її подальше впровадження;

– поширення інформації з метою сприйняття суспільством зони відчуження та зони безумовного (обов’язкового) відселення територій, що зазнали радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи;

– створення нових маршрутів відвідування, локацій, удосконалення діючих з метою підвищення привабливості цих територій та збільшення кількості відвідувачів з усього світу;

– сприяння презентації зони відчуження та зони безумовного (обов’язкового) відселення на міжнародному рівні;

– організація підготовки заходів з нагоди 35-х роковин Чорнобильської катастрофи;

– налагодження взаємодії з міжнародними організаціями з визначених цим Меморандумом напрямів, збереження культурної та природної спадщини.

За словами міністра захисту довкілля Романа Абрамовського, підписання сьогодішнього Меморандуму – потужний імпульс, який об’єднавши та консолідувавши усіх наших ресурсів забезпечить ефективне та всебічне донесення меседжів про перспективи розвитку та актуальну інформацію про сучасне “життя” цих територій.

Міністр культури Олександр Ткаченко підкреслив, що зона відчуження – це не тільки туристична атракція, але й, у першу чергу, місце пам’яті. “Майбутні покоління мають побачити все на власні очі та усвідомити масштаби трагедії квітня 1986 року. Переосмислити емоції від побаченого”, – наголосив він. Тому інвестиції в розвиток зони відчуження – це, на його думку, інвестиції у формування української ідентичності та створення умов для ефективного використання економічного потенціалу культурної спадщини.

Пан Ткаченко на пресконференції повідомив, що міністерство не відступає від намірів подати Чорнобильський комплекс у попередній список культурної спадщини ЮНЕСКО, щоб мати змогу законсервувати та провести реставрацію окремих об’єктів місця-пам’яті.

Окрім того, важливим вектором співпраці, над яким будуть працювати усі підписанти Меморандуму, буде підготовка та реалізація заходів, що відбуватимуться у рамках відзначення 35-их роковин Чорнобильської катастрофи.

ДАЗВ.

Редакційний аналіз стану та перспектив ознайомчих візитів до зони відчуження чиайте в матеріалі:
Між популярністю й безпекою. Чого бракує чорнобильському туризму?