Держатомрегулювання дозволило пуск 2-го блока ХАЕС після ремонту

9 лютого на онлайн-нараді Держаної інспекції ядерного регулювання розглядали питання про готовність енергоблока № 2 Хмельницької АЕС до пуску після планово-попереджувального ремонту після перевантаження активної зони.
 
В обговоренні брали участь представники НАЕК “Енергоатом”, фахівці його відокремленого підрозділу “Хмельницька АЕС”, експерти Державного науково-технічного центру з ядерної та радіаційної безпеки та державні інспектори під головуванням Головного державного інспектора з ядерної та радіаційної безпеки Григорія Плачкова. 
На основі доповіді представників “Енергоатома” учасники наради дійшли висновків, що заплановані заходи Комплексної (зведеної) програми підвищення рівня безпеки енергоблоків атомних електростанцій були виконані у фізичних обсягах; роботи з модернізації обладнання систем важливих для безпеки виконані в повному обсязі, а післяремонтні випробування завершені.

Відповідно, голова Держатомрегулювання  прийняв рішення про видачу окремого письмового дозволу на пуск ядерної установки енергоблока № 2 Хмельницької АЕС.

Згідно з повідомленням голови правління ПрАТ “НЕК “Укренерго” Володимира Кудрицького підключення до мережі 2-го енергоблока ХАЕС очікується з 15 лютогою.

За матеріалами Держатомрегулювання, Укрінформу