Європарламент проголосував за призупинку запуску БілАЕС

11 лютого на пленарній сесії в Брюсселі Європейський парламент ухвалив резолюцію з вимогою призупинити запуск Білоруської АЕС (м. Островець).

642 депутати висловилися за рішення, 29 віддали голоси проти, ще 21 особа утрималася.

“Депутати Європарламенту вимагають призупинити запуск Білоруської атомної електростанції в Островці через серйозні застереження з приводу її безпеки”, — заявила пресслужба Європарламенту.

Комісар ЄС з питань енергетики Кадрі Сімпсон. Джерело: Erik Peinar / riigikogu

Під час дебатів єврокомісар з енергетики Кадрі Сімпсон повідомила про завершення візиту на БілАЕС експертів Європейської комісії та Європейської групи регулюючих органів у сфері ядерної безпеки (ENSREG)  для проведення стрес-тестів. Їх попередній звіт буде готовий до початку березня 2021 року.

“Підкреслю наступне: цей попередній звіт буде дуже важливим, та в жодному разі не означатиме припинення нашої участі й готовності гарантувати безпеку електростанції. ENSREG і Єврокомісія уважно спостерігатимуть за реалізацією решти рекомендацій і як тільки дозволять умови пандемії, вся команда з перевірки відвідає Білорусь для оцінки виконання решти рекомендацій і складання остаточного звіту”, — підкреслила Сімсон на засіданні ЄП.

Резолюції Європейського парламенту мають рекомендаційний характер без конкретної юридичної сили.

За матеріалами: Белорусский партизан, Postimees.