Зупинений завод з переробки урану в США готується до перезапуску в 2023 році

Компанія Honeywell заявила, що має намір знову відкрити єдиний в США завод з переробки урану — Metropolis Works у Метрополісі, штат Іллінойс.

Підготовка до перезапуску 2023 року розпочнеться цього року. У листопаді 2017 року компанія Honeywell оголосила про тимчасове припинення виробництва UF6 до поліпшення умов бізнесу. Рішення було результатом “значних викликів”, з якими стикалася атомна промисловість на той час, включаючи перевиробництво UF6 у всьому світі.

“Будучи єдиним вітчизняним комбінатом із переробки урану, Honeywell Metropolis Works був важливим національним стратегічним активом, який мав добрі можливості для задоволення попиту на UF6 як у США, так і за кордоном, — заявила компанія. — Honeywell планує відновити виробництво на Metropolis Works на початку 2023 року. Підготовка розпочнеться цього року. Honeywell найме 160 штатних співробітників, а також підрядників до кінця наступного року. Ми з гордістю повертаємо ці робочі місця до громади Метрополіса, щоб задовольнити потреби наших клієнтів“.

За даними Комісії ядерного регулювання США (NRC), завод “Метрополіс” наразі перебуває у стані “бездіяльності” із зменшеною кількістю матеріалів на місці. Торік NRC продовжила ліцензію на експлуатацію заводу ще на 40 років — до березня 2060 року.

Перш ніж збагачувати уран розщеплюваним ураном-235 для використання в ядерному паливі, оксид урану (“жовтий кек”), який надходить з уранових шахт і комбінатів, переробляють у газоподібний фторид урану UF6.

Окрім Metropolis, комерційні переробні комплекси працюють також у Канаді, Китаї, Франції та Росії.

World Nuclear News.

 Читайте також: Уран в Україні та за її межами: реалії та перспективи