Споруди недобудованої Кримської АЕС збираються демонтувати

Підконтрольний Росії уряд Криму ухвалив рішення про демонтаж недобудованих споруд Кримської атомної електростанції у Щолкіному на мисі Казантип.

“Списати шляхом демонтажу нерухоме майно, що перебуває у державній власності республіки Крим, закріплене на праві господарського відання за Державним унітарним підприємством Республіки Крим “Центр комплексного постачання будівельних об’єктів”, розташоване за адресою: Республіка Крим, Ленінський район, Щолкіно”, – йдеться в розпорядженні, опублікованому на порталі окупаційного уряду Криму.

Фото: Євген Жук

Під знесення потраплять шість об’єктів загальною площею 22 140 квадратних метрів. Зокрема, будуть знесені об’єкти незавершеного будівництва зі ступенем готовності 70%: одноосередкова дизельгенераторна станція, трьохосередкова дизельгенераторна станція, реакторне відділення, машинний зал з деаераторною етажеркою і приміщеннями електротехнічних пристроїв, а також фундамент машинної зали блоку №2, побудований наполовину, і блокова помпова станція зі ступенем готовності 30%.

У 1995-1999 років у машинній залі Кримської АЕС проводили вечірки фестивалю “Казантип”. Фото: Євген Жук

Роботи зі списання зазначених об’єктів доручено в термін до 31 грудня поточного року.

Довідка: Будівництво Кримської АЕС почалося в 1975 році, але зупинилося в 1987 році на ступені готовності 85%. Рішення уряду СРСР про припинення будівництва було спричинене протестами екологів та місцевих жителів, наляканих аварією на Чорнобильській АЕС 1986 року. У 1989-му від пуску станції відмовилися остаточно.

У лютому 2016 року на засіданні комітету з майнових та земельних відносин російського парламенту Криму було вирішено розібрати недобудовану Кримську АЕС у Щолкіному, а будматеріали передати для будівництва мосту в Керченській протоці.

Крим. Реалії.