Казахстан ще не визначився з будівництвом АЕС, але вивчає технології

Казахстан ще не прийняв рішення з будівництва АЕС, а вивчає поки реакторні технології США, Південної Кореї, Франції, Китаю, Росії та інших країн.

Міністерство енергетики Казахстану щорічно проводить моніторинг балансу електричної потужності на середньостроковий і довгостроковий періоди. Прогнозний баланс на довгостроковий період показує прогнозований дефіцит потужності. У зв’язку з цим, розглядають різну практику передових країн і варіанти введення базової і маневреної генерації електричної енергії з використанням різних джерел.

“З огляду на щорічне зростання споживання і посилення екологічних вимог, АЕС виступає одним з альтернативних джерел покриття базових навантажень. Міністерство вивчає реакторні технології провідних світових виробників, таких як США, Південна Корея, Франція, Китай, Росія тощо. Однак у даний час рішення з будівництва АЕС в Казахстані не прийнято”, — повідомили в прес-службі Міністерства енергетики Казахстану.

Нагадаємо, 3 квітня 2019 року президент Росії Володимир Путін в ході переговорів з президентом Казахстану Касим-Жомарт Токаєвим в Москві запропонував побудувати в Казахстані атомну електростанцію за російськими технологіями. Казахстанська сторона заявила, що остаточне рішення про будівництво АЕС буде прийматися з урахуванням думки жителів країни.

У червні того ж року Токаєв сказав журналістам, що Казахстан наміру будувати АЕС поки не має.

“Курсив”.