Держатомрегулювання розглядає заяву на ліцензування експлуатації СВЯП-2

Державна інспекція ядерного регулювання України отримала заяву ДСП “Чорнобильська АЕС” на ліцензування сховища відпрацьованого ядерного палива “сухого” типу (СВЯП-2). Про це під час публічного звіту сказав голова інспекції Григорій Плачков.

“17 грудня 2020 року завершені “гарячі” випробування СВЯП-2, ми вчора отримали заяву ДСП “ЧАЕС” на ліцензування даного об’єкта. Держатомрегулювання веде цю роботу спільно з нашим офісом технічної підтримки ДНТЦ ЯРБ. Сподіваємося на позитивний перебіг розгляду”, — сказав Плачков. 

Також головний державний інспектор нагадав, що в 2020 році регулятор видав окремий дозвіл на дослідно-промислову експлуатацію першого пускового комлпексу Нового безпечного конфайнмента об’єкта “Укриття”. З цього приводу Плачков зазначив: “Ми чекаємо від ДАЗВ та ДСП “ЧАЕС” пакет документів для подальшої роботи”. 

Очікується, що СВЯП-2 отримає ліцензію на експлуатацію у квітні 2021 року.

Нагадаємо, 25 серпня 2020 р. ДСП “Чорнобильська АЕС” отримала окремий дозвіл на право провадження діяльності з введення в експлуатацію ядерної установки — проміжного Сховища відпрацьованого ядерного палива (СВЯП-2). 10 вересня 2020 року ЧАЕС ,відповідно до умов цього окремого дозволу, розпочала виконання робіт та операцій щодо вивантаження відпрацьованого ядерного палива зі СВЯП-1 (сховище ВЯП “мокрого” типу у якому зберігається усе ядерне паливо, накопичене за час експлуатації Чорнобильської АЕС), а також щодо введення в експлуатацію СВЯП – 2.

Програмою введення в експлуатацію СВЯП-2 передбачалося повне завантаження та встановлення на зберігання двох двостінних сухих екранованих пеналів (ДСЕП). Перший ДСЕП був встановлений на довгострокове зберігання 18 листопада, а другий — 14 грудня 2020 року. Протягом 18-19 листопада СВЯП-2 в зоні відчуження прийняло 120 відпрацьованих тепловидільних збірок ЧАЕС. 

“Українська енергетика”.