Карантин призвів до зменшення кількості перевірок ядерних об’єктів утричі

Протягом 2020 року, через карантинні заходи, які були запроваджені в Україні у зв’язку з пандемією коронавірусної інфекції у світі, Державна інспекція ядерного регулювання України зменшила кількість інспекційних перевірок ядерних об’єктів.

Про це йдеться в публічному звіті голови Держатомрегулювання Григорія Плачкова, який він представив 18 лютого під час засідання Колегії Держатомрегулювання.

“У зв’язку із запровадженням карантинних заходів кількість інспекційних перевірок та обстежень знизилась утричі”, — йдеться в звіті.

Так, зокрема, із 5 інспекційних перевірок, запланованих на Запорізькій АЕС було проведено 4. На Рівненський АЕС із 7 перевірок було проведено 6. На Хмельницькій АЕС з 10 перевірок було проведено 6. На Южноукраїнській АЕС з 7 перевірок відбулося 3.

“Інспекційні заходи переважно здійснювались на об’єктах високого ступеня ризику, у суб’єктів діяльності, які вперше подавали заяву на отримання ліцензії, у разі істотних змін умов здійснюваної діяльності”, — йдеться в звіті.

Загалом, у 2020 році Держатомрегулювання і його територіальні органи провело 134 інспекційні перевірки з-поміж запланованих 271. Крім того, було проведено 124 інспекційні обстеження (кількість обстежень, що були заплановані, Держатомрегулювання не наводить).

За результатами перевірок було складено 130 актів інспекційних перевірок, видано 92 обов’язкових до виконання приписів щодо усунення виявлених 248 порушень вимог законодавства у сфері використання ядерної енергії.

“Українська енергетика”.