Перші в Україні магістри фізичного захисту та контролю ядерних матеріалів отримали дипломи

15 лютого 29 випускникам магістерської програми підготовки “Фізичний захист та облік і контроль ядерних матеріалів” вручили дипломи. Це перший випуск цього напряму підготовки, який здійснює за спеціальністю “атомна енергетика” Національний технічний університет України “Київський політехнічний інститут ім. Ігоря Сікорського”.

Серед випускників — 8 працівників підприємств, які працюють у зоні відчуження.

“Я щиро радію тому, що настільки важлива програма як “Фізичний захист та облік і контроль ядерних матеріалів” здобула визнання, а також отримала своє місце в одному з найкращих ВНЗ України, де ми можемо вітати перших випускників магістерської програми. Я дуже вдячний за цю ініціативу Міністерству енергетики, Держатомрегулюванню, міжнародній спільноті. Ми пишаємось тим, що 6 співробітників ДСП «Чорнобильська АЕС» та 2 співробітники ДСП “ЦППРВ” завершили цю програму”, — сказав заступник голови Державного агентства України з управління зоною відчуження Максим Шевчук.

Магістерська програма “Фізичний захист та облік і контроль ядерних матеріалів” у співпраці з Навчальним центром Джорджа Кузмича. Ініціативу з впровадження оновленої програми підтримали учасники Ініціативи Групи Семи “Глобальне партнерство проти розповсюдження зброї та матеріалів масового знищення” на черговому засіданні.

Викладачі програми пройшли стажування в Техаському технічному університеті та Сандійській національній лабораторії США, а також підвищували кваліфікацію на навчальних курсах МАГАТЕ, у Навчальному центрі з фізичного захисту, обліку та контролю ядерного матеріалу імені Джорджа Кузмича.

Фахівців, яких випускає магістерська програма, передусім потребують підприємства зони відчуження — ДСП “Чорнобильська АЕС”, ДСП “Центральне підприємство з поводження з радіоактивними відходами”, ДСП “Об’єднання «Радон»”.

ДАЗВ.