З енергоблоку № 3 АЕС “Фукусіма” вилучили відпрацьоване паливо

28 лютого на 3 енергоблоці АЕС “Фукусіма-Дайїчі” (Японія) завершили вилучення 566 паливних збірок з басейну витримки. Таку ж роботу вже провели на енергоблоці № 4, на черзі — блоки № 1 і 2.

Роботи з вилучення паливних збірок тривали з 15 квітня 2019 року.

Компанія Tokyo Electric Power Company (Tepco) оголосила, що 28 лютого останні шість паливних збірок з басейну витримки відпрацьованого палива були вилучені й поміщені без транспортних контейнерів у паливний стелаж загального басейну витримки.

Комплекс для вилучення палива на блоці “Фукусіма-3”. Джерело: Tepco

За повідомленням компанії-оператора, вилучення палива з басейну витримки 3-го блоку складалося з серії підготовчих завдань: прибирання уламків бетону з найвищих поверхів і дезактивація приміщень на них; спорудження накриття вилучення палива і встановлення машини для поводження з паливом. Усі ці завдання виконувалися в умовах підвищеного фону радіації, тож для них застосовували дистанційно кероване обладнання.

Для полегшення процесу вилучення палива Tepco сконструювала окрему споруду заввишки 54 метри: сталевий каркас, вентиляційні фільтри та аркова секція нагорі, на яку можна пристосувати кран.

Аналогічну роботу з вилучення 1331 відпрацьованої збірки компанія провела, в 2014 році на 4-му енергоблоці, який зазнав більших руйнувань.

World Nuclear News.