Держекоінспекція виміряла радіаційний фон неподалік шахти “Юний комунар”

Державна екологічна інспекція дослідила вміст радіаційних речовин у ґрунті на лінії розмежування в зоні проведення Операції об’єднаних сил.

Спільно з Донецьким обласним лабораторним центром МОЗу було здійснено відбір ґрунтів для вимірювання концентрації низки радіоактивних речовин. Зокрема, під час дослідження було встановлено такі показники вмісту радію-226: на території с. Новолуганське — 11±4 Бк/кг, у м. Торецьк — 16+5 Бк/кг, м. Авдіївка — 27±6 Бк/кг, а також у заплаві річки Кальміус у Маріуполі — 17±4. Загалом всі результати лабораторних вимірювань — в межах норми”, — поінформував Андрій Мальований, якого цитує пресслужба ДЕІ.

Державну екологічну експертизу проводили в рамках досудового розслідування за фактом припинення відливу води з шахти “Юний комунар” (м. Бунге на окупованій території Донецької області).

“Ще в 1979 році там здійснили контрольований ядерний вибух, аби знизити вірогідність раптових викидів метану. З того часу шахту затоплює ґрунтовими водами і є ризик потрапляння радіації у водоносні горизонти. Щоб убезпечити від цього, з шахти постійно викачували воду”, — пояснив Мальований

ДЕІ Луганської та Донецької області досліджують радіаційний фон біля об’єктів підвищеної небезпеки не тільки на підконтрольній території областей, а й в зоні бойових дій та на лінії розмежування.

УНН.