Міністр клімату: Польща спиратиметься на атомну й вітрову енергію

Низьковуглецева енергетика Польщі буде спиратися на вітрову й атомну генерацію. Про це сказав міністр клімату й довкілля Польщі Міхал Куртика 26 лютого в інтерв’ю виданню Polska Times. За його словами, через те, що вугільні ТЕЦ застарівають, Польща вступає в природний цикл відновлювальної генерації: “Зараз ми маємо технологічні можливості (вітрові ферми, фотоелектричні пристрої, АЕС), а також високі соціальні очікування, які змушують нас шукати джерела генерації, які менше забруднюють довкілля”.

Міністр клімату та довкілля Польщі Міхал Куртика. Фото: Lucyna Nenow / Polska Press

За його словами, енергосистема Польщі буде настільки дешевою, наскільки можливо: вартість вітрової енергії впала на 70%, а сонячних панелей на 90%. “Але окрім технологічних тенденцій і соціальних очікувань ми також придивляємося на збільшення енергетичної незалежності. У цей спосіб ми знизимо залежність від імпорту палива”, — додав міністр.

Куртика підкреслив, що джерелом зеленої енергетики Польщі буде атомна енергія: “Польща хоче піти цим шляхом. Ми плануємо відкрити шість ядерних енергоблоків у 2033—2043 роках. Щодвароки чи близько того ми будемо відкривати один енергоблок. Залежно від вибору технології його потужність складатиме від 6000 МВе до 9000 МВе. Одна уранова таблетка вагою сім грамів дає вам стільки ж енергії, скільки тонна вуглецю. З цього видно, яким тягарем для довкілля є добування природних ресурсів у Польщі. Два літри води з трьох у країні використовує паливно-енергетичний сектор”.

Nuclear Engineering International.