Німецькі “зелені” хочуть зупинити експорт урану в Європу

У німецькому Бундестазі “зелені” склали подання до уряду із закликом припинити експорт урану й виступити проти, як вони називають, “спроби ядерного ренесансу в Європі”.

На засіданні парламенту в четвер, 4 березня, опозиційна Партія зелених планувала закликати уряд виступити проти збільшення ядерної генерації в Європейському союзі за допомогою трьох кроків:

  • Припинення експорту ядерного паливу в усі реактори на території ЄС, які не вважаються безпечними;
  • Протидіяти виділенню додаткових субсидій для ядерної енергії в Брюсселі;
  • Видавати критичні заяви, коли в сусідніх країнах виникнуть плани побудови нових АЕС або продовжити термін експлуатації діючих.

Партія зелених звинувачує Німеччину в тому, що країна порушує законодавство ЄС, експортуючи ядерне паливо.

Атомна генерація займає частку 13% в енергетиці Німеччини

Згідно зі звітом партії, Німеччина експортує паливо до АЕС, розташованих неподалік її кордонів – Бецнау, Ляйбштадт, Темелін і Тіанж.

Німецька політика, спрямована на закриття АЕС, була спричинена аварією на АЕС “Фукусіма” в Японії 11 березня 2011 року. Канцлер Ангела Меркель на попередніх виборах обіцяла зупинити поступове згортання ядерної енергетики в країні, на наступних виборах повернулася до первісного плану закриття всіх АЕС. Це планують здійснити до 2022 року.

Незважаючи на це “зелені” стверджують, що уряд заохочує роботу АЕС, експортуючи уран.

“Уряд Німеччини підважує власне скорочення атомної генерації. У той час, як остання АЕС повинна бути закрита до кінця наступного року, Німеччина продовжує постачати ядерні реактори паливом по всьому світі”, — говориться у звіті партії.

Deutsche Welle.