Енергокомпанії отримають компенсацію від уряду Німеччини через закриття АЕС

Федеральний уряд Німеччини погодився компенсувати енергетичним компаніям збитки, понесені внаслідок відмови від ядерної енергетики. Сума компенсації складає 2,428 млрд євро.

Це випливає із заяви міністерства з питань захисту навколишнього середовища та безпеки ядерних об’єктів, передає Укрінформ. Уряд ФРН узгодив з чотирма енергопостачальними компаніями — (EVU) EnBW, E.ON / PreussenElektra, RWE та Vattenfall — ключові пункти для виплати фінансової компенсації через поступову відмову від ядерної енергії.

Vattenfall отримає 1,425 млрд євро; RWE — 880 млн євро, 80 млн виділено для EnBW та 42,5 млн для Eon/PreussenElektra.

Цими платежами, з одного боку, компенсують обсяги електроенергії, які ці компанії більше не можуть виробляти на своїх АЕС, з іншого — відшкодують інвестиції компаній.

Угода також передбачає зобов’язання компаній відкликати всі позови та відмовитись від планованих судових позовів або засобів правового захисту. Таких, як у випадку міжнародних арбітражних проваджень Vattenfall проти ФРН у Міжнародному центрі з вирішення інвестиційних суперечок у Вашингтоні (ICSID), у яких компанія вимагала компенсації в розмірі 6 млрд євро.

Правовий спір тягнувся від 2011 року, коли Німеччина оголосила про поступову відмови від атомної енергетики до кінця 2022 року з огляду на аварію на японські АЕС «Фукусіма». Енергетичні концерни заявили тоді, що мають право на відшкодування після кінцевої дати, коли буде вимкнений останній ядерний реактор у країні. Ці вимоги підтвердив Федеральний конституційний суд у рішеннях за 6 грудня 2016 року та 29 вересня 2020 року. Суперечки щодо обсягів і способу компенсації розтягнулися на роки судових розглядів.

Наразі угода про компенсацію очікує затвердження керівними органами енергетичних компаній, які мають надати контракт парламенту Німеччини. Останнім кроком буде закріплення відшкодування в законі.

З-поміж шести АЕС, які ще лишаються в Німеччині, три зупиняться 2021 року, ще три — 2022.

Укрінформ.