Енергосистема України синхронізується з Європою в 2023 році — Юрій Вітренко

Об’єднана енергетична система України (ОЕСУ) від’єднається від енергосистем Росії та Білорусі і перейде в ізольований режим роботи в 2022 році. Про це сказав в.о. міністра енергетики Юрій Вітренко під час онлайн-зустрічі з міністром енергетики Литви Дайнюсом Крейвісом.

“Процес синхронізації виходить на фінішну пряму у 2022 році ОЕС України відокремиться від енергосистем Росії та Білорусі і перейде в ізольований режим роботи. Після цього, у 2023 році відбудеться повна синхронізація з ENTSO-E”, — наголосив керівник українського міністерства.

У Міненерго зазначають, що синхронізація з Європейською мережею операторів системи передачі електроенергії (ENTSO-E) дасть змогу демонополізувати ринок електроенергії в Україні та допоможе впровадити на ньому дієві прозорі європейські правила та процедури.

Для прискорення синхронізації, за словами Вітренка, передбачено виконання таких завдань, як модернізація енергетичної інфраструктури — генеруючого обладнання та мереж. “Ми розуміємо, що Україна має проблему з постачанням електроенергії з Європи при пікових навантаженнях. Тому розглядаємо можливість розширення, будівництва нових генеруючих потужностей, які б задовільнили наші потреби”, — сказав Вітренко.

Міністр додав, що Україна розглядає  можливість заміщення постачання ядерного палива з Росії через залежність від цього джерела. Стратегічна позиція міністерства, яку озвучив Вітренко, — не підтримувати імпорт електроенергії з Росії та Білорусі, тож відомство розробляє механізми уникнути цього імпорту під час осінньо-зимового періоду.

Укрінформ.