У приватному подвір’ї на Луганщині знайшли авіаційні ДІВ

На Луганщині поліцейський собака знайшов радіоактивні предмети, схожі на агрегати запалювання СКНА-22-2А від авіадвигунів. Це сталося 10 березня в с. Катеринівка Луганської області.

Поліцейські батальйону поліції охорони порядку, гвардійці й співробітники СБУ обходили всі двори населеного пункту й в одному з подвір’їв службовий пес виявив небезпеку — предмети циліндричної форми в скляних оболонках зі знаком радіоактивності.

 

Фахівці ДСНС з’ясували, що предмети, імовірно, є елементами авіаційних газотурбінних двигунів, які використовуються для їх запалювання й можуть містити джерела іонізуючого випромінювання. Радіаційний фон біля ДІВ не перевищував межі природного й становив 0,17 мЗв.

Джерело радіації в подібних агрегатах запалювання СКНА-22-2А полегшує пробій повітряного проміжку іскрою в камері згоряння двигуна. Сам по собі агрегат запалювання небезпеки не являє.

Предмети вилучили у власника приватного будинку й передали до ГУ ДСНС у Луганській області. Прокуратура розпочала досудове розслідування за ст. 265 Кримінального кодексу України (“Незаконне поводження з радіоактивними матеріалами”).

Відділ комунікації поліції Луганської області.