Енергоблок № 2 АЕС “Барака” в ОАЕ завантажують паливом

Компанія-оператор Nawah Energy Company оголосила про початок завантаження 241 паливних збірок в активну зону енергоблока № 2 АЕС “Барака” в Об’єднаних Арабських Еміратах. За тиждень до цього Федеральне управління ядерного регулювання видало ліцензію на експлуатацію другого з чотирьох енергоблоків APR1400 корейської конструкції.

Nawah Energy Company це філія Корпорації з ядерної енергії Еміратів (ENEC), часткою якої володіє Корейська електроенергетична корпорація (Kepco).

Енергоблок № 2 АЕС “Барака”. Фото: ENEC

“Команда різних фахівців на станції “Барака” строго дотримується всіх норм безпеки та найкращих міжнародних практик під час завантаження палива в реактор 2-го енергоблока, – йдеться в заяві компанії. Цей же процес успішно завершився на 1-му блоці на початку 2020 року, показавши рік безпечної роботи та генерацію чистої енергії на АЕС “Барака”.

Коли паливні збірки будуть завантажені, компанія Nawah проведе серію тестів, які передують початку послідовних процесів, відомих, як випробування в режимі наростання потужності, коли оператори поступово підвищуватимуть рівні виробництва енергії. Тоді енергоблок синхронізують з енергомережею. Пройшовши успішно ці перевірки, енергоблок № 2 введуть у комерційну експлуатацію.

Енергоблок № 1 АЕС “Барака” отримав дозвіл на експлуатацію в лютому 2020 року, а на повну потужність працює з грудня того ж року. Цей блок зараз проходить останній етап фази випробувань.

Будівництво першого енергоблока АЕС “Барака” почалося у липні 2012 року, 2-го – в травні 2013-го, третього – у вересні 2014-го й четвертого – у вересні 2015 року. Стан готовності енергоблока № 3 94%, № 4 – 87%, всієї АЕС – 95%. АЕС “Барака” розташована в муніципальному регіоні емірату Абу-Дабі Ед-Дафра.

World Nuclear News.