“Вестінгауз” планує інвестиції в ядерні технології Польщі

Американська компанія Westinghouse Electric Company заявила про наміри інвестувати в розвиток ядерних технологій Польщі. Відповідну заяву компанія оприлюднила після зустрічі генерального директора “Вестінгауза” Патріка Фрегмена й державного секратаря в канцелярії прем’єр-міністра Польщі й уповноваженого зі стратегічної енергетичної інфраструктури Пйотра Наїмського у Варшаві 15 березня.

Президент і генеральний директор компанії “Вестінгауз” Патрік Фрегмен і державний секретар Польщі в канцелярії прем’єр-міністра й уповноважений зі стратегічної енергетичної інфраструктури Пйотр Наїмський

Зустріч стала результатом погодження міжурядової угоди між Польщею та Сполученими Штатами Америки про співробітництво у реалізації програми ядерної енергетики, яка включає план передачі технології зі США до програми ядерної енергетики Польщі й розробку загальної схеми інвестування за участі американських організацій.

Ми підтримуємо уряд Польщі у його баченні та лідерстві в питаннях викидів вуглецю, забруднення повітря та збільшенні запиту на надійну енергію, — сказав Патрік Фрегмен. — “Вестінгауз” має довгу історію успішних інновацій у ядерній галузі та має хороші умови для партнерства з Польщею й задоволення її потреб, створення робочих місць та забезпечення енергетичного майбутнього країни”.

Згідно з недощавно ухваленою  Енергетичною політикою Польщі до 2040 року, уряд Польщі має наміри збудувати до 2043 року від 6 до 9 ГВт генеруючих потужностей реакторами з водою під тиском ІІІ або ІІІ+ покоління для заміни застарілих вугільних електростанцій.

PRnewswire.