Велика Британія збільшить свій ядерний арсенал

Уряд Великої Британії оголосив про намір наростити ядерний арсенал країни до 260 боєголовок. Про це йдеться у Зведеному огляді безпеки, оборони, розвитку й закордонної політики “Глобальна Британія в конкурентну добу”, опублікованому 16 березня.

У документі сказано, що уряд країни оголошував у 2010 році про наміри скоротити кількість боєголовок з 225 до не більше 180 до середини 2020-х років. Однак “зважаючи на розвиток середовища безпеки, зокрема збільшення діапазону загроз технологій і воєнних доктрин, це не є можливим”.

Для гарантування можливості протистояти превентивним діям потенційних супротивників Британія збирається зберегти 4 підводних човни, так щоб один завжди був на постійному чергуванні для стримування на морі. “Ми залишаємося вірними принципу підтримки мінімальної руйнівної сили, необхідної для підтримки надійності й ефективності ядерного стримування Великої Британії  проти всього спектру державних ядерних загроз із будь-якого напрямку”, — наголошується в Огляді.

Крім того, парламент Сполученого Королівства ухвалив оновлення сил ядерного стримування й заміну субмарин класу “Венгард” на чотири сумбарини класу “Дредноут”. Ця програма в процесі виконання, й очікується, що перший човен стане в стрій на початку 2030-х років.

Водночас Британія заявила про заміну своєї основної ядерної боєголовки. При цьому документ підкреслює, що країна має найменший ядерний арсенал з-поміж країн, визнаних Договором про нерозповсюдження ядерної зброї.

Ми залишаємося відданими зобов’язанню повністю імплементувати Договір про нерозповсюдження ядерної зброї у всіх його аспектах, включаючи ядерне роззброєння, нерозповсюдження та мирне застосування ядерної енергії. Альтернативного шляху до ядерного роззброєння немає”, — зазначено в Огляді.

Більше про нерозповсюдження ядерної зброї читайте у відповідному підрозділі Uatom’a.

Редакція вебсайту Uatom.org