“Звуки Чорнобиля” вийдуть на платівці до 35-ї річниці аварії на ЧАЕС

До 35-ї річниці катастрофи на Чорнобильській АЕС продюсери альбому “Звуки Чорнобиля” хочуть презентувати вінілову платівку, нових кліп одного з міжнародних учасників проєкту, а також — документальний фільм про сам проєкт. Проте через карантинні обмеження невідомо, чи відбудеться презентація офлайн під час концерту чи в іншому форматі та коли саме це станеться.

Проєкт “Звуки Чорнобиля” створили у 2018 році українські художники з команди ARTEFAC на чолі з Валерієм Коршуновим з метою переосмислення Чорнобильської катастрофи через творчість музикантів.

Обкладинка платівки міститиме “доповнену реальність”: при наведенні камери смартфона фото музикантів оживуть і у відео артисти розкажуть про свої враження від зони відчуження. Крім того, буде перехід на мобільний застосунок Chornobyl App.

Основу кожного треку альбому складають шуми, характерні для зони відчуження, з аудіобібліотеки “Звуки Чорнобиля”: тріск дозиметра, скрип колеса огляду, шум “рудого лісу”, луна та інші звуки, записані на ЧАЕС.

На запланованому концерті передбачено виступи всіх учасників проєкту: груп GusGus (Ісландія), KAZKA, “Вагоновожатые”, ATOMIC SIMAO  (Україна), Dub FX  (Франція), діджея Bjarki (Ісланідя), бітбоксера Dub FX (Австралія), виконавців Сергія Міхалка й Олександра Чемерова, Стасік і KRUTЬ.

Delo.ua.